Не дай Вам Бог жити в епоху змін, або дві однакових статті, різних за змістом, у Кодексі адміністративного судочинства.

Конфуцій застерігав: "Не дай Вам Бог жити в епоху змін!"

Але на жаль чи на щастя нам з Вами таки довелося стати частиною змін в даний час. Не хочеться переходити до аналізу політичних чи будь-яких інших змін, залишимо це експертам.

Є необхідність наголосити і звернути увагу читачів на одну цікаву річ, — до чого приводять реформи та зміни які проводяться поспіхом.

Багато нормативно-правових актів в державі потребують внесення змін, деякі з них передалися Україні з Української РСР, та змінивши назву, виключивши РСР, застосовуються й до тепер, пройшовши невеличкі точкові зміни. Наприклад Кодекс про адміністративні правопорушення, який прийнятий в основній редакції в 1984 році. Цей кодекс прийнятий більш ніж 30-ть років тому, але живе і застосовується й на теперішній час. Його давно вже потрібно було замінити, затвердивши кардинальні зміни. Але чи потрібно це робити саме зараз?

В епоху змін дійсно важко, особливо в Україні, адже тільки в наших нормативно-правових актах які приймає Верховна рада України, можливі такі помилки як наявність двох однакових статей зовсім різних за змістом. Як взагалі таке можливо?, запитаєте Ви. Але можливо. 

Дві статті з однаковим номером але зовсім різних за змістом викладені у Кодексі адміністративного судочинства України. (КАС).

У 2015 році затверджуючи зміни до КАС, депутати  не догледіли, а може вони взагалі не читають ті законопроекти, та прийняти за основу і в цілому Закон яким пропонувалось внести зміни в КАС.

Таким чином з’явилось дві однакових статті 183-7 «Особливості провадження у справах щодо гарантованого забезпечення потреб оборони», та 183-7 «Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу затримання та видворення іноземців та осіб без громадянства».

Сьогодні на вулиці вже 2017 рік, тобто з моменту прийняття змін в КАСУ пройшло близько двох років, а в закон так і не внесли зміни. Конфуцій таки був правий, — «Не дай Вам Бог жити в епоху змін».

Вказане легко перевірити перейшовши за посиланням: 

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2747-15/paran2790#n2790

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *