Прийти з обшуком до будь-кого, стало нормальною практикою слідства. «Застосування арешту майна на документи є не доцільним, а тому обмеження особи володінням своїм майном не є об’єктивно необхідним». (ухвала суду)

17 липня 2017 року ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси було задоволено клопотання адвоката Євгена Стельмаха та скасовано арешт на майно клієнта АБ "Адвокат Стельмах і партнери".

Обставини справи: 06 липня 2017 року слідчим СУ ГУНП Одеської області було проведено обшук у помешканні клієнта. При чому ухвала на обшук була на стільки необгрунтованою, що при ознайомленні з вказаним документом я був дуже здивований. Що ж такого? — запитаєте ви. А те, що виходячи з аналізу ухвали я змоделював приблизну ситуацію, яким чином слідчий вирішив прийти з обшуком саме до мого клієнта, який до речі, абсолютно ніяким чином не міг бути причетним, навіть свідком, у кримінальному провадженні яке розслідували досудові органи.

І ось який алгоритм незаконних дій органів досудового слідства я змоделював:

Слідчий бере будь-яке кримінальне провадження, в даному випадку це крадіжка спирту, кваліфікована за ч.3 ст.185 КК України. Оперативний співробітник пише рапорт про наявність інформації що за адресою мого клієнта знаходяться речові докази та викрадене майно. В подальшому слідчий звертається до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку за вказаною в рапорті оперативника адресою. Суд задовольняє. І вуаля! На протязі місяця слідчий приходить з обшуком і вилучає речі та документи які абсолютно не мають відношення до даного кримінального провадження. В подальшому слідчий звернувся з клопотанням про накладення арешту на вилучені в результаті обшуку речі та документи.

/вказаний алгоритм слідчими активно використовується, а це значить що з обшуком можна прийти до будь-кого/

Слідчий вилучив документи які мали важливе значення, саме відсутність на руках у клієнта паспорту моряка та інших повязаних з цим документів і стали підставою для звернення клієнта до АБ "Адвокат Стельмах і партнери". Оскільки без вказаних документів він не міг підти в рейс. А для слідчих вилучення вказаних документів було механізмом впливу на клієнта.

Однак інтереси клієнта було захищено, а арешт скасовано. Тепер клієнт зможе підти в рейс без перепон органів досудового слідства, які до речі, на думку клієнта робили це для того, аби мотивувати його до вчинення корупції.

Ухвала суду про скасування арешту майна:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *