Адвокат для свідка

Правова допомога  адвоката для свідка може знадобитися Вам у випадку виникнення складних ситуацій, які зачіпають Ваші власні інтереси, або інтереси Ваших рідних, друзів чи знайомих. Навіть самі добропорядні громадяни можуть опинитися в неприємній ситуації через тиск з боку слідства або обвинуваченого.

Нерідко, співробітники слідства або адвокати обвинуваченого намагаються направити показання свідків у вигідне і потрібне для себе русло. Такі свідчення з плином часу можуть потребувати змін, як такі що не відповідають дійсності. Зміна показань свідків завжди викликає питання як з боку слідства, так і з боку суддів. Кожне слово в показаннях може мати величезне значення в кримінальному провадженні. Саме тому необхідно звертатися за допомогою до досвідченого адвоката, у разі сумніву в даванні показань свідків. Точні і вичерпні свідчення дозволять уникнути додаткових питань з боку слідства і в майбутньому відвести можливий тиск спрямований на зміну первинних свідчень.

 

Можливі наслідки для свідка у разі виклику на допит

Спочатку свідок розглядається в матеріалах кримінального провадження як особа, яка може посприяти в розслідуванні злочину. Але не все так однозначно, як може здатися.

 

Категорії свідків кримінального злочину

У слідчому процесі, категорії свідків умовно можна розділити на дві категорії.

Випадкові свідки.

Це свідки, які стали очевидцями кримінального злочину, але не мають безпосереднього зв'язку з злочином і його учасниками. До цієї групи свідків у слідства не виникає додаткових питань.

Невипадкові свідки.

Дана категорія свідків відноситься до "не оголошених підозрюваних". У разі дачі некоректних показань, такому свідку може бути оголошено про підозру. Відповідно до статті 66 Кримінального процесуального кодексу України, свідок має повне право не давати свідчень щодо себе, а також своїх родичів та членів сімї. Слід врахувати, що вдавшись до даної статті, свідок викликає ще більшу підозру у працівників слідчих органів. Такий групі свідків більш інших потрібен адвокат у кримінальних справах. Справа в тому, що свідок своїми показаннями може сам себе привести до позиції підозрюваного у кримінальному провадженні. Саме для цього і необхідний адвокат для свідка. Грамотна юридична консультація до або під час слідчого процесу дозволить уникнути можливих неприємностей у вигляді подальшого кримінального переслідування, або повторних допитів. Адвокат має право бути присутнім на допитах, давати консультації свідку під час допиту, ставити запитання слідчому або іншим учасникам процесу, вносити записи в протокол слідства з зауваженнями і поясненнями. Після закінчення допиту адвокат має право заявити про порушення законодавчих норм, передбачених КПК України, відносно свого підзахисного.

Притягнення до кримінальної відповідальності за давання неправдивих свідчень

Ще одним можливим наслідком для свідка у кримінальній справі може бути притягнення до кримінальної відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань. Статтею 384 Кримінального кодексу, передбачена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве показання, так і за відмову від них. Вище вже було сказано про можливий тиск на свідка для отримання завідомо неправдивих свідчень у справі. Не завжди порядний громадянин здатний протистояти моральному тиску, що чиниться на нього з боку зацікавлених осіб. Великою помилкою свідка є виконання вимог тієї чи іншої зацікавленої сторони у кримінальному провадженні. Згодом неправдиві свідчення можуть бути виявлені, а особа, що їх дала, буде притягнута до кримінальної відповідальності.

 

Якщо виникла підозра в намірах слідства перевести Вас у статус підозрюваного, або на Вас чиниться тиск з боку слідства, інших осіб, слід негайно звернутися до адвоката і не давати ніяких свідчень без нього.

Отримати консультацію та допомогу адвоката в Києві, або в Одесі Ви можете зателефонувавши за вказаними на сайті номерами телефонів.