Адвокат для свідка

Правова допомога адвоката для свідка може знадобитися у випадку виникнення складних ситуацій, які торкаються Ваших інтересів, або інтересів Ваших рідних, друзів чи знайомих. Навіть самі добропорядні громадяни можуть опинитися в неприємній ситуації через тиск з боку сторони обвинувачення або інших учасників кримінального провадження.

Можливі наслідки для свідка у разі виклику на допит

Хоча і Кримінальний процесуальний кодекс передбачає заборону використання показань свідка для його ж обвинувачення, слідчі часто в порушення норм КПК допитують особу як свідка, а потім ці ж пояснення використовують для обгрунтування підозри. Тому аксіома, "сьогодні свідок, а завтра підозрюваний" не втратила свою актуальність в умовах нового кримінального процесуального кодексу.

Притягнення до кримінальної відповідальності за давання неправдивих свідчень

Ще одним можливим наслідком для свідка у кримінальному провадженні може бути притягнення до кримінальної відповідальності за завідомо неправдиве показання. Статтею 384 Кримінального кодексу, передбачена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве показання, так і за відмову від давати показання. Великою помилкою свідка є беззаперечне виконання вимог сторони обвинувачення. Адже згодом неправдиві свідчення можуть бути виявлені, а особа, що їх дала, буде мати проблеми, у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності.

 

Якщо виникли сумніви в намірах слідства перевести Вас у статус підозрюваного, або на Вас чиниться тиск з боку учасників кримінального провадження, інших осіб, слід негайно звернутися до адвоката і не давати ніяких показань без нього.

За захистом своїх прав рекомендуємо звертатися до нас, оскільки ми спеціалізуємося на кримінальному процесі, та зможемо захистити Ваші права.