Відсутність оригінального підпису у постанові про призначення групи прокурорів призвело до визнання недопустимими усіх доказів.

Відсутність оригінального підпису на постанові про призначення групи прокурорів тягне за собою недопустимість усіх доказів, зібраних після цього. Таку концепцію застосував Кам'янець-Подільський міськрайонний суд у справі відносно військовослужбовця, який обвинувачувався у дезертирстві.

Судово-технічна експертиза встановила, що постанову підписано електрографічним способом, а не особисто уповноваженою на те особою. Вказана обставина, на переконання суду, свідчить, що зазначені в ній прокурори не мали будь-яких повноважень здійснювати процесуальне керівництво у даному провадженні. Відповідно повідомлення про підозру складено та погоджено не уповноваженими на те посадовими особами.

Далі суд застосував концепцію «плодів отруєного дерева», тобто оцінку допустимості всього ланцюжка доказів, що базуються один за іншим, а не кожного окремого доказу автономно, визнавши всі інші зібрані в рамках досудового розслідування докази недопустимими. Як наслідок, громадянина було виправдано ?http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75102306 у зв’язку з недоведеністю його вини.

Джерело: БЛОГ ЮРИСТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *