ОБШУК ПІДПРИЄМСТВА ТА СТАТТЯ 8 КОНВЕНЦІЇ: КОЛИ ЄСПЛ НЕ ЗАХИЩАЄ

За результатами податкової перевірки, в ході якої проводився обшук приміщень та вилучення документів, компанії були донараховані великі податки та накладені штрафи. Директор підприємства спробував заручитися підтримкою Страсбургу.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Ердуран і Em Export Dış Tic A.Ş. проти Туреччини» (№ 25707/05 та 28614/06). Прес-реліз оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Державною металургійною компанією за результатами врегулювання договірного спору з турецькою компанією Em Export Dış Tic A.Ş. було виплачено останній близько 2,9 млрд. євро.

Але таке врегулювання не принесло компанії-отримувачу коштів користі: органи влади розпочали її податкову перевірку, що тривала півтора роки. Під час аудиту відповідно до рішення суду податкові інспектори вилучили та опечатали різні документи компанії. У результаті було виявлено порушення в бухгалтерському обліку та сплаті податків, особливо стосовно суми коштів, яку компанія отримала від державної металургічної компанії. Деякі документи про транзакції були відсутні, компанія не задекларувала прибуток від іноземних валютних інвестицій.

Тоді Em Export Dış Tic A.Ş. звернулася до суду і отримала зниження податку та скасування тимчасової податкової ставки на прибуток. Але суди підтвердили штрафи та відхилили або не прийняли докази компанії стосовно того, що обшук та аудит були незаконними.

То ж компанія здійснила декілька платежів до податкового управління за оспорювані роки. Разом із тим, посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, директор Мехмет Ердуран та Em Export Dış Tic A.Ş. звернулися до Європейського суду з прав людини. У заяві йшлося про порушення під час обшуку у приміщеннях підприємства.

Втім, у Страсбурзі не підтримали претензій скаржників, констатувавши відсутність порушення державою конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Ердуран і Em Export Dış Tic A.Ş. проти Туреччини» (№ 25707/05 та 28614/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *