Вперше суд змінив довічний термін позбавлення волі на 20 років

Вперше в історії України суд першої інстанції замінив довічне позбавлення волі на фіrсований строк з «пенологічних мотивів» та для забезпечення права на реалістичну перспективу звільнення. І це, виключно на підставі Конституції та Європейської конвенції, не дивлячись на відсутність механізму в Кримінальному кодексі. 

Засуджений подавав клопотання про заміну покарання або дострокове звільнення на підставі статті 28 Конституції та статті 3 Конвенції (обидві про заборону катувань). Суд постановив замінити довічне на 20 років строку, посилаючись на вищу юридичну силу Конституції та міжнародних стандартів по відношенню до Кримінального кодексу.

Засуджений скористався проектом клопотання, яке  розміщене у цій інструкції: http://khpg.org/index.php?id=1522760522

Ідея інструкції була ініціювати в Україні конституційну скаргу щодо довічного. До речі, в результаті, ідея спрацювала: скарга Д.Крупка щодо довічного без перспективи звільнення зараз на розгляді в Конституційному Суді. 

Водночас клопотань в порядку КПК до райсудів по моїй інструкції було подано більше десятка. Раніше судді прогнозовано відмовляли. Пройшов рік, і тут такий юридичний вау. Очевидно, далі буде важка апеляція. 

Про що на своїй сторінці в мережі Фейсбук обублікував Vadym Chovgan

Текст рішення:

 

gallery

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *